Asociatia Legendele Neamului Romanesc

Oameni si idei pentru viitor.

Eveniment: Odyssey of the Mind Eurofest 2018

Apr
27

Asociatia Legendele Neamului Romanesc sustine si promoveaza copiii cu performante remarcabile la invatatura in cadrul festivalului Odyssey of the Mind Eurofest 2018 in care copii din toata Europa prezinta rezolvari ale unor probleme de creativitate si ingeniozitate integrate intr-o sceneta de teatru. La finalul evenimentului, fiecare tara isi prezinta cultura si folclorul printr-un moment artistic.

Participantii din partea Romaniei sunt echipe de copii din cadrul liceelor Mihai Viteazul, Gheorghe Lazar, George Cosbuc, Grigore Moisil cu rezultate deosebite la invatatura si care au reprezentat Romania la olimpiade nationale si internationale.

Evenimentul Odyseey of the Mind are loc in perioada 27 aprilie – 2 mai 2018, intr-un campus la nord de Berlin.

www.odysseyofthemind.ro

www.odysseyofthemind.eu